10 challenges, které budou vaše YouTube fanoušky bavit

Všichni v aktuální situaci mnohem víc hltají online obsah a zároveň mají i více času na to, ho tvořit. Kdy jindy než teď tedy vyzkoušet některou z populárních YouTube výzev? Nezáleží na tom, jestli máte svůj kanál a točíte videa, anebo jen hledáte zábavu na nudné odpoledne.

Vybrali jsme deset challenges, které pobaví vás, i všechny, co to budou sledovat.

1. 100 layer challenge

Napadlo by vás někdy, dát si na sebe 100 triček, nalakovat si nehty 100 vrstvami laku nebo si nasprejovat vlasy 100 vrstvami laku? Asi ne. 😀 Ale tvůrce na YouTube ano – a vznikla z toho superzábavná výzva, které se chytly beauty blogerky, vtipálci, ale i kuchaři, jež vyzkoušeli vytvořit třeba palačinkový dort ze 100 vrstev palačinek. Co zkusíte vy?

2. Not my hands, not my legs challenge

Tato výzva je jednoduchá: budete potřebovat někoho, kdo vám poskytne svoje ruce nebo nohy. Váš parťák musí předstírat, že jeho ruce/nohy jsou vaše. 100% se zasmějete.

3. Chubby bunny challenge

Máte-li rádi bonbóny marsmallows, tuhle výzvu si zamilujete. Jediné, co musíte udělat, je dávat si je po jednom do pusy a po každém kousku říct dvě slova, dle původního zadání by to mělo být „chubby bunny“ (buclatý zajíček). 🐰 Dělejte to tak dlouho, než už se vám slova nepovede vyslovit. Nebo než se předávkujete cukrem…

4. Water bottle flip challenge

Tato výzva už je trošku oldchool, ale zabaví vás klidně na několik hodin. Vezměte lahev, naplňte ji z části vodou a zkuste ji hodit tak, aby se otočila a postavila zpět do své normální polohy. Když se díváte na videa, zdá se to jednoduché, ale uvidíte sami, že to chce trošku trénink…

5. Singing chargle challenge

Vodu z předchozího challenge můžete rovnou využít na další výzvu. Zvládnete zazpívat nějakou písničku, zatímco budete kloktat? Vaši followers se o tom určitě rádi přesvědčí. 😀 A pokud singing gargle challenge vyzkoušíte ve dvojici nebo v partě, napište si předem na papírky známé songy: jeden z vás si vylosuje některý z nich, zazpívá jej s vodou v puse a zbylí musí uhodnout, o jakou píseň jde.

6. Eat it or wear it challenge

Pro partu přátel je skvělá i výzva Sněz to, anebo to nos na sobě. Připravte si několik surovin, které doma najdete (salát, cukr, majonézu, kousky brambor, aromatický sýr…) a napište jejich názvy na jednotlivé lístečky. Každý z vás si popořadě vylosuje lísteček a předtím, než se podívá, co je na něm napsáno, musí odpovědět, jestli danou surovinu chce sníst, anebo nosit. Pak přečte obsah lístečku a s potravinou musí udělat to, co slíbil. 😊

Suroviny můžete taky schovat do papírových sáčků s čísly a losovat jen čísla. O to víc budete překvapeni, co za jídlo objevíte a ochutnáte (anebo vám skončí na hlavě).

7. Whisper challenge

Jeden z vás si nasadí sluchátka, druhý z vás bude šeptat nějaké slovo nebo rovnou celou větu. Osoba se sluchátky pak musí hádat – třeba odezíráním ze rtů, co „našeptávač“ řekl.

8. Branded vs cheap

Poznáte opravdovou Coca-Colu od té neznačkové? To se ukáže ve výzvě „Značkové vs neznačkové„. Nakupte si několik potravin, které vyrábí ikonické značky (Nesquik kuličky, Heinz kečup, Lay´s brambůrky apod.), a najděte k nim v obchodě neznačkovou variantu.

Jeden z vás pak musí zavřít oči, ochutnat a poznat, jestli je daná potravina značková, anebo neznačková. Tato výzva se na YouTube stala hodně populární, protože někteří z vlogerů ukázali, že není nutné kupovat drahé branded jídlo, jen aby lépe chutnalo.

9. Pizza challenge

Pizza challenge je určen pro opravdové gurmány. Vyzvěte někoho, aby napsal na papírek deset různých surovin (takových, které jsou běžně k dostání v obchodě). No a pak z těchto surovin upečte pizzu! 🍕 Zábavné je sledovat překvapení ze seznamu potravin, přípravu a hlavně pak samozřejmě samotnou konzumaci.

10. Cook a meal challenge

Dva lidé, stejné suroviny, stejné recepty, dvě různá jídla. Tak by se dala shrnout tato výzva. Najděte si recept, který chcete vyzkoušet, nakupte potřebné potraviny a pak se pusťte do vaření. Každý z vás by měl vařit sám, abyste neokoukali postupy. Jak budou pokrmy ve výsledku vypadat a kdo z vás recept zvládne lépe?

Tento challenge je skvělý, pokud máte youtubový kanál týkající se vaření nebo jídla. Zkusit můžete i Tasting challenge. V tom jde o to, ochutnávat nejrůznější příchuti pochutin, třeba Oreo, Pringles nebo brambůrků, a poznat, o jakou chuť se konkrétně jedná.

Kam dál? Mrkněte na tipy, jak doma fotit skvělé flatlay fotky, a vylaďte tak svůj instagramový profil nebo foto obsah na blog k dokonalosti.