Pojďte se socializovat! FB skupiny na téma marketing a e-commerce

Během pandemie, kdy mnoho lidí zůstalo na home office, se ještě víc potvrdilo, jak je přínosné být členem komunity, která má stejné pracovní zaměření a dokáže namotivovat, poradit, inspirovat. Nebo dát zpětnou vazbu, když kolegové nejsou nablízku. Proto jsme vytvořili praktický seznam facebookých skupin z různých oblastí marketingu a e-commerce, ve kterých najdete spoustu podnětů k vašemu oboru nebo třeba novou práci. Ať už jste marketingový či SEO specialista, copywriter, grafik nebo performance marketér.

Marketing obecně 

#HolkyzMarketingu (22 000 členů)

Jedna z největších českých marketingových skupin na Facebooku, ve které je v současné době už přes 22 000 holek. Ano, mužům je do ní vstup zakázán. #girlpower Cílem skupiny je totiž propojovat mezi sebou ženy, navzájem sdílet know-how a inspiraci a podporovat ženské pohlaví, aby se nebálo konkurovat mužům a bojovat za lepší pracovní podmínky. Existují i menší lokální podskupiny, třeba #HolkyzMarketingu – Pardubice, Hradec Králové.

Na Facebooku existuje i skupiny #KlucizMarketingu, která je zase pouze pro muže, ale má jen necelých 500 členů a je to vlastně spíš taková parodická reakce na holčičí skupinu.

#VSICHNIZMARKETINGU (1000 členů)

I tato skupina vznikla jako reakce na Holky z marketingu. Dříve se jmenovala Kluci z marketingu, ale pak ji její správce, marketér Martin Hošek, přejmenoval – a dal tak šanci tomu, aby holky i kluci fungovali v marketingové socializaci společně. Oproti předchozím dvěma je tato skupina na LinkedInu, takže plus pro ty, kdo využívají Facebook spíše pro soukromé účely a pracovní záležitosti řeší raději na LI. Know-how budete sdílet s téměř s tisícovkou členů.

Staráme se o marketing (a sociálno) (16 000 členů)

Skupina pro ty, kteří se točí kolem copywritingu, sociálních sítí, PPC, e-shopů a internetového marketingu. Je v ní už na 16 000 specialistů z těchto sfér, takže je zde prostor na diskuzi a sdílení znalostí s širokým spektrem odborníků.

Marketeri, copywriteri, SEO optimalizátori 😉 (20 000 členů)

Místo, kde si zkušenosti vyměňují nadšenci především do digitálního marketingu. Trendy a doporučení tu předává už téměř 20 000 lidí a často se tu vyskytují i nabídky práce z digitálu.

Internetový marketing: pro živnostníky a majitele firem (2 500 členů)

Skupina určená pro výměnu zkušeností s internetovou reklamou, SEO, obsahovým marketingem a reklamou ve vyhledávačích zejména pro ty, kdo mají vlastní podnikání.

Marketingové inspirace (600 členů)

V této skupině se sdílí tipy na nejrůznější marketingové akce a webináře, ale i jaké nástroje vyzkoušet nebo na jakou kampaň pro inspiraci mrknout.

Sociální sítě

Spravujeme sociální sítě (4 800 členů)

Nevíte, jak na Facebook, Instagram, YouTube a další sítě? Nebo se v nich naopak orientujete velmi dobře a jste ochotni sdílet svoje know-how s ostatními? Jste Social Media Manager, který se chce pořád učit něco nového? Hledáte práci jako správce sociálních sítí? Pak bude tato skupina právě pro vás!

Facebook poradna (1 300 členů)

Potřebujete poradit s marketingem na Facebooku nebo s facebookovou reklamou? Tady jste na správném místě.

Marketing na Instagramu (4 700 členů)

Hltáte všechny novinky týkající se Instagramu? Staňte se členem této party a žádná aktualita vám neunikne! Zároveň tu načerpáte tipy, jak se zlepšovat v ovládání sítě a jak využívat její marketingový potenciál.

Sociální sítě (1 700 členů)

Na této stránce se sharují novinky ze světa sociálních sítí nebo třeba odborné články a statistiky týkající se Facebooku a online médií. 

CZ / SK YouTubeři (10 000 členů)

I vlogeři mají svoji skupinu na Facebooku, kde si dávají zpětnou vazbu na svoji tvorbu. Zároveň si tu navzájem radí, ať už se to týká samotného natáčení, zpracování videa anebo streamování. 

Tip: O tvorbě na YouTube a Twitch jsou i skupiny Youtube a Twitch Pomáháme si CZ/SK a Twitch – Streameři pomáháme si CZ/SK.

Obsah, copy & blogování

Obsahový marketing (nejen na internetu) (2 000 členů)

Skupina pro content marketéry, kde se sdílí pracovní nabídky, pozvánky na odborné akce, články a zkušenosti, ale také case studies různých značek, díky kterým načerpáte spoustu nových zkušeností. Rádi vám tu také dají feedback na váš obsahový počin.

Copywriteři a další psavci 🙂 (8 000 členů)

Píšu, píšeš, píšeme. Jestli vás živí nebo minimálně baví psaní, neměli byste chybět ve skupině pro všechny copywritery a psavce. Je určená k předávání zkušeností, rad, pracovních nabídek a inspirace k dalšímu rozvíjení se. P. S. Neváhejte se do skupiny přidat i tehdy, pokud poptáváte služby copywritera.

Korektoři a další znalci (1 800 členů)

Nejste si jisti správnou gramatikou svého textu k příspěvku na Facebook? Dumáte, jestli v newsletteru psát vy nebo Vy? Přidejte se do skupiny, kde můžete o radu poprosit zkušené korektory. Ta zároveň slouží jako místo sdílení inspirace a pracovních nabídek z oblasti copywritingu.

Jsem copywriter (2 000 členů)

Skupina pro copywritery a všechny, kteří věří, že obsah prodává. Co se v ní děje? Diskutuje se, dělí se o tipy (třeba i na zajímavé knihy) a know-how a poskytuje se feedback.

Píšete reklamní texty a jste z Prahy nebo Brna? Tady jsou komunity pro vás: #copypraha (400 členů) a #copybrno (500 členů).

Blogeři a blogerky (4 800 členů)

Skupina určená ke sdílení článků, blogů nebo dotazů týkajících se blogování. Můžete tu ostatní pisatele poprosit o feedback na téma vašeho článku. A občas zde najdete i nabídky spolupráce, které s blogováním souvisí.

Blogy! Blogerky! Blogeři! Blogování! (4 300 členů)

Další skupina pro všechny, kteří mají blog, nebo blogy rádi čtou.

Reklama

Kreativní reklama (12 000 členů)

Denní dávka inspirace pro reklamní tvůrce. Správci sem přidávají reklamy (print i video) z Česka i zahraničí. 

Reklamní klub (4 500 členů)

Pokud se zabýváte prací v reklamě a příbuzných oborech, zajímáte se o reklamní tvorbu ze všech úhlů nebo chcete sdílet svůj názor na (dobré či špatné) reklamní spoty, staňte se členem komunity Reklamní klub! 

Více než reklama (2 500 členů)

Víc než knihkupectví. Víc než jen zaměstnání. Víc než stavby. Víc než jistota. Víc než jóga. Tahle skupina je prostě víc než jen skupina! Je to totiž asi největší česká databáze reklamních sdělení s claimem “Víc než [doplňte slovo]”. 

Grafický design

Grafici (29 000 členů)

Ať už se zajímáte o 2D či 3D, bitmapovou nebo vektorovou grafiku, o sazbu či o tvorbu logotypů, merkantilu nebo návrhů webových stránek, bude vám tato skupina přínosná. Nasajete inspiraci od kolegů grafiků a objevíte nové postupy.

Grafici a grafičky (8 000 členů)

Potřebujete radu nebo chcete slyšet feedback na svoji grafickou tvorbu? Postněte ji do této skupiny!

Unie grafického designu (5 500 členů)

Unie grafického designu byla založena v roce 2007 jako sdružení designérů a nadšenců, kterým není lhostejná budoucnost jejich oboru. Propagujeme grafický design a zdravé podmínky spolupráce mezi designéry a jejich klienty.“

Grafičky CZ/SK (360 členů)

Opět jedna skupina čistě pro dámy, tentokrát pro ty, které milují design a baví nebo živí je grafika. Vyměňuje se tu know-how, zdroje, rady a osvědčené postupy.

Grafika & Kreativita (1000 členů)

Místo, kde může odprezentovat své grafické a kreativní počiny. Často se tu sdílí také pozvánky na různé kreativní workshopy.

SEO, PPC a affiliate 

SEOloger: Veřejná diskuse o SEO CZ / SK (5 500 členů)

Skupinu založil Pavel Ungr, tuzemská kapacita v oblasti search engine optimization. Budete mít od něj informace z první ruky a zároveň se můžete něco přiučit od dalších pěti tisíc odborníků na SEO nebo s nimi probrat nejrůznější témata z oboru.

PPC specialist SK/CZ (4 500 členů)

Poradna, novinky a tipy pro ty, kdo sa pohybují v Pay Per Click vodách.

Spravujeme PPC reklamu CZ/SK (3 000 členů)

Další skupina, kde můžete řešit dotazy týkající se ppcéček a taky poradit ostatním.

PPC nás baví! (3 000 členů)

Pro sdílení zkušeností, prostor pro otázky a diskuze ohledně PPC. Jednou za čas se můžem sejít třeba na neformálním pivu a povídat si o zkušenostech, které s on-linem a PPC máme!” píše se v popisku této skupiny.

PPC Novinky (3 000 členů)

Horké novinky a aktuality ze světa sKliku, AdWords, RTB, Google Analytics a PPC reklamy.

PPC aktuálně (1 500 členů)

Další zdroj, odkud můžete čerpat novinky. Často se týkají sKliku. Narazíte tu na zajímavé články s obsahem z oboru. 

TOPaffilak.cz – Affiliate diskuze (1000 členů)

Místo, kde diskutují affiliate marketéři.

Affiliate čtvrtek (500 členů)

Affiliate čtvrtek je komunita lidí, které baví affiliate marketing. Má přesah i do offline: členové se schází vždy první čtvrtek v měsíci v Praze a otevřeně se baví o svém podnikání, affiliate a sdílí zkušenosti.

Info-Podnikatele_Affiliate-Spoluprace (400 členů)

Skupina pro affiliate marketéry, která umožňuje předávat si rady a zkušenosti, a zároveň je místem pro sdílení affiliate odkazů, pokud jste jejich majitelem.

Programování & co.

WordPress CZ/SK – diskuze (8 000 členů)

Máte web s redakčním systémem WordPress? A narazili jste na nějaký zádrhel? V této skupině najdete rady, jak jej vyřešit, a budete mít na dosah nejrůznější návody a triky.

Programátoři začátečníci (2 000 členů)

Když se můžete podělit zkušenosti a studijní materiály a zdroje, mnohem rychleji se posunete k vysněnému cíli. Třeba k naprogramování webu. 

Webová analytika (4 000 členů)

Je Google Analytics nebo Universal vaším denním chlebem? Přidejte se do komunity, která mezi sebou sdílí novinky a rady.

#HolkyzIT (600 členů)

Podle popisu skupiny tvoří skupinu zaměstnanců v oblasti informačních technologií jen z 13 % ženy. Jste jedna z nich? Staňte se členkou FB komunity a podpořte tak ostatní kolegyně.

E-shopy

Provozovatelé eshopů – výměna zkušeností (12 000 členů)

Největší česká online poradna pro majitele e-shopů.

E-shop klub (500 členů)

Místo plné novinek a postřehů ze světa e-commerce a také místo, kde můžete za symbolickou cenu prodat starší vybavení pro e-shopaře (regály, stoly, obalový materiál apod.)

Shoptet Poradna (9 000 členů)

Provozujete e-shop na platformě Shoptet? Pak byste rozhodně neměli chybět v této skupině, kde se sdílí tipy na nové a zajímavé funkce a předávají se zkušenosti mezi e-shopaři. Dost pravděpodobně tu také najdete návod, jak vyřešit problém, jenž váš e-shop právě postihl.

Mailujeme – vše o e-mail marketingu (200 členů)

I marketéři zaměření na e-mailing mají svoji komunitu, kde mohou sdílet poznatky a novinky z oboru a zkušenosti s jednotlivými nástroji. Skupina spojuje freelancery, marketéry a majitele e-shopů.

Kam dál? Mrkněte na našich 15 tipů, kde se online vzdělávat v marketingu.