10 filmových reklam, které nás dostaly

Některé reklamy jsou tak skvělé, že nejenže je nepřeskočíte nebo nepřepnete, ale dokonce se na ně s nadšením podíváte až do konce, přestože trvají déle než standardních 30 sekund. Deset takových jsme vybrali. Dojmou vás, rozesmějí a nadchnou. 

1. English for beginners

Značka: Allegro

Země: Polsko

Rok: 2016

Dědeček si přes Allegro koupí učebnici angličtiny a začne se učit nový jazyk. Jeho cestu budete sledovat téměř tři minuty, ale rozhodně vydržte až do konce, nejeden divák uronil na závěr slzu. A nejlepší hláška? V 1:35!

2. Dobré jídlo, dobří lidé, lepší svět

Značka: Rohlík

Země: Česká republika

Rok: 2020

Reklama, která vám vykouzlí rohlík na tváři? Ta od Rohlíku! Majstrštyk z podobě dvouminutového reklamního filmu vás zavede do surrealistického světa bez úsměvů, bez čerstvých surovin, bez života. Tohle dílo prostě chcete dokoukat a skvělá hudba to jen umocňuje. Top!

Ke kampani vznikla i microsite aspikon.cz

3. Say it with Your Project (Goth Girl)

Značka: Hornbach

Země: Německo 

Rok: 2014

Jak udělat radost puberťačce, která vyznává gothic styl? Její táta – a Hornbach – ví, jak na to. A melodie z reklamy byla jednu dobu hodně populární, pamatujete? #blackismyhappycolor

4. Když slova nestačí, pomůže láska

Značka: Kofola

Země: Česká republika

Rok: 2013

Vybrat jen jeden reklamní spot Kofoly je těžké, ale tenhle nám prostě tak nějak utkvěl v paměti. Má to emoce, má to vtip a má to šťastný konec. Krása. Reklama zaslouženě získala ocenění Zlatá pecka 2013

5. Na tradicích záleží

Značka: Pilsner Urquell

Země: Česká republika

Rok: 2016

Z vánočního spotu plzně má člověk dojetím doslova husí kůži. Reklamní film představuje příběh otce a syna, kteří se shledávají po dlouhé době na Vánoce, a ukazuje všechno hezké, co s sebou vánoční období nese. Rodina je spolu, dodržuje svoje tradice – a krásný skutek, který syn pro tatínka udělá, vás dostane do kolen, stejně tak jako hudba od Petra Hapky. ❤️

6. Óda na Kometu

Značka: Starobrno

Země: Česká republika

Rok: 2013

Když jsme u těch pivovarů, mezi top filmovými reklamami nemůže chybět ani legendární počin od značky Starobrno. Odpusťme si hejty na hokejové týmy a všechno kolem – tady se povedlo vytvořit doslova hymnu, která se fanouškům Komety vryla do srdce. Atmosféru toho, že Brno žije hokejem, se podařilo zachytit dokonale. 

7. Dumb Ways to Die

Zadavatel: metro města Melbourne

Země: Austrálie

Rok: 2012

Kampaň s názvem, který v překladu znamená Nejhloupější způsoby, jak zemřít, se právem označuje za nejlepší reklamu všech dob. V roce 2013 totiž na festivalu v Cannes získala neuvěřitelných pět Grand Prix a dalších osmnáct zlatých, tři stříbrné a dva bronzové lvy. A to se v celé šedesátileté historii největšího reklamního festivalu světa nikomu jinému nepodařilo! Osvětová reklama vytvořená pro melbournské metro, která nabádala k opatrnosti v okolí železničních tratí, má dneska na YouTube přes 190 milionů zhlédnutí. Podpořila ji i mobilní hra.

8. Zlatý Bažant ’73 – HIT ROKA ’73

Značka: Zlatý Bažant

Země: Slovensko

Rok: 2020

Opět reklama na pivo, ale tahle slovenská pecka tu prostě nemůže chybět! Je to totiž zase naprosto něco jiného. Videoklip! Tvůrci natočili klip k předělávce hitu Rasputin od Boney M., který jakoby skutečně vznikl v 70. letech. Jestli jste v těch vyrůstali, rozhodně si vzpomenete na mládí! Text písně je o novém pivu s názvem ´73. A je to #topstrop.

9. The Lift

Značka: Ikea

Země: Itálie

Rok: 2018

Dva chlapíci jedou do Ikea nakupovat vánoční ozdoby a dárky. Když chtějí z obchodního domu odejít, zastaví se s nimi výtah. Jak to dopadne? Počkejte si do času 0:30 a dál a nechte se dojmout. Skvělý způsob, jak ukázat širokou škálu vánočního sortimentu, přestože spot není vůbec produktový. Tohle se Italům hodně povedlo!

10. Weihnachtsclip

Značka: Edeka

Země: Německo

Rok: 2015

Vánoční reklamy obvykle bývají radostné, pohodové a někdy až kýčovité. Německý řetězec supermarketů Edeka se ale rozhodl vybočit ze zažitých mantinelů, a vsadil na doják. Jeho filmová reklama má dnes na YouTube přes 66 milionů zhlédnutí a minimálně 20 milionů lidí si u ní podle nás poplakalo. Rozvíjí totiž příběh opuštěného dědečka, kterému jeho děti telefonicky oznámí, že za ním na Vánoce nepřijedou. A tak dědula dostane nápad, jak rodinu na setkání dostat… Nachystejte si kapesníky!

Kam dál? Máte pro vás tipy na 10 youtubových talks, které stojí za to sledovat!