Video týdne

Videa, to je naše. Umíme ocenit dobrou myšlenku, kreativitu, technické zpracování, efekty. A tak vznikl nápad vybrat každý týden jednoho favorita, jedno skvělé video, a to s vámi sdílet. #videotydne V poslední době nás zaujaly reklamy Burger Kingu a konkrétně jejich počin „Cows Menu“ je právem naše historicky první Video týdne!

Sdělit lidem, že měníte kravám potravu, aby méně prděly a produkovaly tak méně methanu, je docela oříšek. Přece jen je to téma vcelku kulantní. Zvlášť, když jste velká značka… Ale Burger King se s tím popral geniálně a ve spotu, který má podobu videoklipu (nebo možná spíš připodobňuje formát dětské televizní show), říká, že se rozhodl bojovat s klimatickými změnami.

Hamburgerový král zachraňuje planetu

Krávy totiž při trávení potravy produkují velké množství methanu, který jak známo přispívá k tzv. skleníkovému efektu a je tak jednou z příčin globálního oteplování. Prdění skotu je tudíž pro klima mnohem horší než třeba emise aut. Burger King ví, že je součástí problému, a chce proto být i součástí řešení.

Tráva pomůže!

Značka finančně podpořila výzkumné ústavy americké univerzity v Davisu a Universidad Autónoma del Estado de México a poprosila vědce, aby našli řešení. A ti došli na citrónovou trávu! Pouhých 100 gramů trávy přidaných do krmiva krav snížilo tvorbu skleníkových plynů v tělech zvířat až o 33 %!

No a teď se pojďme podívat, jak to celé Burger King odkomunikoval:

♩ To change their emissions, Burger King went on a mission. ♫♩

Video stojí na country songu, jehož text předkládá problematickou tématiku. Pro konzumenty je tak snadné přijmout i takto složitější otázku týkající se planety a životního prostředí – a věříme, že si dokonce notují i melodii a v hlavě jim zní slova o výživě krav. Téma je o to přijatelnější, když jej objasňují děti!

Díla se ujal hollywoodský režisér

Spot, které vás přenese do pohádkového světa, režírovala holywoodská ikona Michel Gondry. Ten seděl na režisérské židli i u filmů Green Lanthern, Věčný svit neposkvrněné mysli nebo třeba Pěna dní. Hlavní roli má pak Mason Ramsey, kterého proslavilo virální video, jak jódluje uprostřed obchoďáku Wallmart. To má přes 73 milionů zhlédnutí, takže se dá říct, že Mason je skutečně hvězda!

♫♩♩ Reducing methaaaaaane, methaaaaaane. We can reduce emissions by more than a third!

Záměrem Burger Kingu nebyla jen reklamní senzace, chtějí celkově přispět řešení zásadní otázky. Proto značka výsledky výzkumů veřejně publikuje a shrnutí poskytla v dalším video, které už má více edukativní podtext.

Zdroj: bk.com

Kam dál? Mrkněte na 10 filmových reklam, které nás dostaly!