Pražské metro, co jezdí samo, a jak se po covidu změní cestování

Klikni a přečti si, co v tomto týdnu zaujalo naši project managerku Lucii Baloghovou. Dění v ČR a ve světě, psychologie a zamyšlení nad Instagramem. Pět odkazů, pět článků, pět nových informací. Přejeme příjemné čtení!

8 možností, jak změní cestování po konci pandemie. Udržitelnost bude hrát prim.

„V posledních měsících je hodně těžké se vyhnout jakémukoliv článku, který by neobsahoval slovo covid-19, ať už kvůli situaci aktuální, či jaké bude mít pandemie dopady v následujících měsících či letech. Všeobecně se snažím konzumovat těchto článku co nejméně, ale přeci jen se tomu člověk neubrání. Každopádně nejvíc sleduji informace o tom, jak bude vypadat v budoucnu cestování, a právě na toto téma se zamysleli experti pro National Geographic,“ komentuje Lucie první ze článků, který jí tento týden utkvěl v paměti.

Zdroj: nationalgeographic.com

Už za šest let by se po Praze mohlo prohánět metro bez strojvedoucích za desítky miliard.

O budoucnosti dopravy je i další článek, který Lucku zaujal. Tentokrát se ale věnuje futuristickému projektu u nás doma v tuzemsku. „Metro, které jezdí samo? Před několika lety by mi to přišlo jako úplně šílené, ale roky jsem žila v Asii, kde je to standard, a teď si říkám – jak je možné, že to vlastně u nás ještě takto nefunguje?!“

zdroj: e15.cz

To, že máte dokonale vyladěný firemní profil na Instagramu, nezaručí navýšení prodejů.

„Často slýchávám, že lidé začínají být přesyceni sociálních sítí a obzvlášť pak instagramových profilů, které jsou perfektní a do puntíky vyladěné. Na zřetel by to měly brát i firemní profily. Být perfektní na Instagramu nutně neznamená lepší prodeje nebo zvýšení povědomí o značce,“ upozorňuje Lucie.

Jaký vliv má pořadí sourozenců na jejich kariéru?

„Všeobecně mě baví číst různé články spojené psychoanalytickým aspekty a jejich vlivem na kariérní kroky,“ říká Lucka. A nutno podotknout, že toto téma je opravdu zajímavé! Rakouský psychoanalytik Alfred Adler se už ve 30. letech 20. století zabýval souvislostí mezi pořadím sourozenců v rodině a rozvojem jejich osobností. Nejstarší děti se často stávají lídry, ti nejmladší ze sourozenců se zase nejčastěji vydávají na uměleckou dráhu. „Poznáváte se někdo v tom?,“ ptá se Lucie.

Proč se nám z hlavy vypařují slova, která máme doslova na jazyku?

Lucka přidává další zdroj na psychologický článek: „Znáte ten pocit, když vám vypadne z hlavy slovo, máte ho na jazyku, ale zaboha si nemůže vzpomenout, co to bylo? Tak mrkněte na tento článek! Snaha vybavit si slovo nemusí být nutně známkou špatné paměti a existuje jednoduchý způsob, jak tomuhle vypařování slov předejít.“

Zdroj: bbc.com/future

Kam dál? Podívejte se na další díly našeho seriálu KLIKNI!